"Léto plné hvězd" představí řadu pěveckých osobností

5. července 2012 v 17:55
V úterý 3. července odstartoval letos již sedmnáctý ročník benefiční akce s názvem "Léto plné hvězd". Kromě prodejní výstavy ručně vyráběných textilních a dřevěných hraček se můžeme v doprovodném programu těšit na vystoupení muzikálových hvězd, stálic naší hudební scény, či na začínající talentované hvězdičky. V naší reportáži se můžete podívat nejen na zahájení výstavy, o které se postarali Ondřej Ruml a Sabina Laurinová, ale samozřejmě také na celý doprovodný program akce.

"Léto plné hvězd" je každoročně se opakující prodejní výstava ručně vyráběných textilních a dřevěných hraček, kapsářů a her nejen pro zdravotně postižené děti, na které vystavují dvě výtvarnice - Olga Černohorská a Ivana Kárníková. Výstava probíhá v termínu 1. července - 26. srpna 2012 na adrese Dražického nám. 10/65, Praha 1, v těsném sousedství Karlova mostu pod záštitou primátora hl. m. Prahy Doc. MUDr. Bohuslava Svobody, CSc. a starosty MČ Praha 1 Ing. Oldřicha Lomeckého. Součástí této výstavy je také pestrý doprovodný program, ve kterém se vždy představí řada osobností naší hudební scény, ale i začínající talentované hvězdičky, které si již dokázaly získat své publikum.


Výstava byla zahájena vernisáží, kterou provázel Josef Mladý. V kulturní části programu pak vystoupili Ondřej Ruml a Sabina Laurinová, kteří si pro všechny přítomné připravili pár "lahůdek" v podobě písní z muzikálu Hamlet. Oba interpreti v tomto muzikálu hráli, ale společně se v něm na jevišti nikdy nepotkali. Každý z nich se totiž objevil v jiné verzi - Sabina Laurinová před lety v prvním uvedení Hamleta v Divadle Kalich ztvárnila Ofélii, Ondřej Ruml si pak v nové rockové verzi v letošním roce v Divadle Broadway zahrál Hamleta. A že to neznělo vůbec špatně. Laurinová neztratila nic ze své Ofélie před lety a Ruml si jen oprášil svého Hamleta před zářijovými reprízami. V jejich podání zazněly písně "Na vteřin pár" a "Neztrácej čas". Nechyběly ale ani sólové písně obou protagonistů. Laurinová připomněla Ukolébavkou muzikál Galileo a Ruml si střihl rytmický song s energickým nasazením jemu vlastním.


Malé překvapení čekalo na ty, kteří se po slavnostním přípitku a následném pohoštění zdrželi o něco déle. Na vernisáži byla přítomna i představitelka řady muzikálových rolí Jana Feriová (Hamlet, Galileo, Jack Rozparovač, Krysař), která byla doslova přemluvena, aby předvedla něco ze svého umu. Její "Nevěrná" z muzikálu Hamlet byl opravdový zážitek. Poté představila i další písně z muzikálů, ve kterých účinkovala či účinkuje.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama