"Tři mušketýři" se vrátili domů, do Divadla Broadway

30. května 2012 v 15:12
Muzikál Michala Davida a Lou Fanánka Hagena "Tři mušketýři" se po šesti letech vrátil do Divadla Broadway, kde jeho cesta k srdcím diváků začala. Je zpět s upraveným obsazením, které oživilo několik nováčků, značnými dramaturgickými změnami, novou scénou i choreografií. Podrobnosti naleznete v článku, doplněné aktuálními fotografiemi.


Po dvou sezónách uvádění se v červnu 2006 "Tři mušketýři" s diváky rozloučili rozjařenou derniérou, která je dodnes mezi fanoušky vzpomínána. Poté se muzikál uvedl na Slovensku a dokonce také v jihokorejském Soulu. Pražští diváci se dočkali návratu v roce 2008, kdy se "Mušketýři" přesunuli na větší jeviště Divadla Hybernia v lehce upravené podobě (např. s dopsanou písní "Volba má").

Nyní se "Tři mušketýři" vrací na své původní působiště do Divadla Broadway, kde odehraje několik exkluzivních repríz. Premiéra proběhla v pátek 25. května 2012 a muzikál se dočkal několika významných změn. Tou nejdiskutovanější jsou dramaturgické střihy, díky kterým se představení značně zkrátilo a dle reakcí diváků mu dodává dynamiku, která v Divadle Hybernia scházela. Na které písně se tedy nemáte těšit? Vyškrtnuta byla celá úvodní píseň d'Artagnana "Má být u mušketýrů", sólovka Mylady "Jedem na všechny" nebo duet "Láska v závějích". Zkrácení se dočkaly i další pasáže, například ve scéně po "Touze znát" již nezpívá Mylady, začátek druhé půle je taktéž osekaný, chybí některé dialogy a výstupy chlapce s Alexandrem Dumasem (alias promítaným Karlem Gottem).


A na koho se můžete v novém uvedení těšit? Úplnými nováčky jsou Alžbeta Bartošová jako Mylady a Ladislav Spilka jako Rochefort. Radka Fišarová se vrátila ke své původní roli královny Anny, která ji sedne lépe než Mylady. Marian Vojtko si kromě "starého známého" kardinála střihne také Athose, Juraj Bernáth nově hraje také Plancheta nebo Alan Bastien se představí i jako Buckingham.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám nové nastudování muzikálu Tři mušketýři?

Ano moc
Ano, ale staré bylo lepší
Trochu
Ne, nelíbí se mi vůbec

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama