Květen 2012

"Tři mušketýři" se vrátili domů, do Divadla Broadway

30. května 2012 v 15:12
Muzikál Michala Davida a Lou Fanánka Hagena "Tři mušketýři" se po šesti letech vrátil do Divadla Broadway, kde jeho cesta k srdcím diváků začala. Je zpět s upraveným obsazením, které oživilo několik nováčků, značnými dramaturgickými změnami, novou scénou i choreografií. Podrobnosti naleznete v článku, doplněné aktuálními fotografiemi.


Po dvou sezónách uvádění se v červnu 2006 "Tři mušketýři" s diváky rozloučili rozjařenou derniérou, která je dodnes mezi fanoušky vzpomínána. Poté se muzikál uvedl na Slovensku a dokonce také v jihokorejském Soulu. Pražští diváci se dočkali návratu v roce 2008, kdy se "Mušketýři" přesunuli na větší jeviště Divadla Hybernia v lehce upravené podobě (např. s dopsanou písní "Volba má").

Nyní se "Tři mušketýři" vrací na své původní působiště do Divadla Broadway, kde odehraje několik exkluzivních repríz. Premiéra proběhla v pátek 25. května 2012 a muzikál se dočkal několika významných změn. Tou nejdiskutovanější jsou dramaturgické střihy, díky kterým se představení značně zkrátilo a dle reakcí diváků mu dodává dynamiku, která v Divadle Hybernia scházela. Na které písně se tedy nemáte těšit? Vyškrtnuta byla celá úvodní píseň d'Artagnana "Má být u mušketýrů", sólovka Mylady "Jedem na všechny" nebo duet "Láska v závějích". Zkrácení se dočkaly i další pasáže, například ve scéně po "Touze znát" již nezpívá Mylady, začátek druhé půle je taktéž osekaný, chybí některé dialogy a výstupy chlapce s Alexandrem Dumasem (alias promítaným Karlem Gottem).


A na koho se můžete v novém uvedení těšit? Úplnými nováčky jsou Alžbeta Bartošová jako Mylady a Ladislav Spilka jako Rochefort. Radka Fišarová se vrátila ke své původní roli královny Anny, která ji sedne lépe než Mylady. Marian Vojtko si kromě "starého známého" kardinála střihne také Athose, Juraj Bernáth nově hraje také Plancheta nebo Alan Bastien se představí i jako Buckingham.

Nový design

28. května 2012 v 17:07 | poppy2911
Ahoj, moc vás všechny zdravím Usmívající se Určitě jste si všimli nového designu mého blogu. Kdo jiný by mi s tím mohl pomoct, než (podle mého nejlepší designérka) Verushka (http://kcm.blog.cz/). Tímto bych jí chtěla moc poděkovat. Její návrhy na designy blogů, rozvrhů hodin, tapet nebo diplomů, jsou vážně skvělé. Ještě jednou moc děkuju Usmívající se

Obsazení muzikálu Tři mušketýři

28. května 2012 v 16:55
d'Artagnan - Alan Bastien, Tomáš Beroun, Zbyněk Fric
Athos - Petr Kolář, Josef Vojtek, Marian Vojtko
Aramis - Juraj Bernáth, Jaromír Holub
Porthos - Jiří Helekal, Stanislav Hložek
Mylady - Sylva Schneiderová, Alžbeta Bartošová
Královna Anna - Linda Finková, Radka Fišarová
Constance - Zdenka Trvalcová, Markéta Procházková
Richelieu - Bohouš Josef, Tomáš Trapl, Marian Vojtko
Rochefort - Martin Pošta, Ladislav Spilka
Buckingham - Dušan Kollár, Alan Bastien
Král Ludvík XIII. - Jiří Březík, Lešek Semelka
Planchet - Juraj Bernáth, Jakub Wehrenberg
Bonacieux - Zdeněk Dušek, Ivan Vykočil, Jakub Wehrenberg
Chlapec - Julie Blažejová, Jáchym Blažej, Jáchym Böhm
Company - Lenka Bílková, Adéla Hájková, Johana Hájková, Jana Sochůrková, Libuše Vojtková, Daniel Bič, Matěj Cichra, Mario Čermák, David Sklenička, Jan Čížek, Tomáš Kuťák, Jiří Marek, Václav Procházka, Jakub Šimůnek, Miloslav Šturc, Tomáš Říha, Ivan Svyatkin

To je ale pozadí. Kamila Nývltová chce mít na Aidu hezčí fotky než Lucie Bílá

28. května 2012 v 13:18 | super.cz
Zpěvačka Kamila Nývltová doslova za letu nafotila novou sérii sexy snímků. Fotí se ráda, tentokrát své tělo svěřila fotografovi Zdeňkovi Mayerovi. Záminka? Kamila získala titulní roli v muzikálu Aida, kde si zahraje po boku Lucie Bílé. A chtěla by mít minimálně stejně tak krásné snímky jako zlatá Slavice.

Kamila má za sebou úspěšnou premiéru kabaretu Lidoskop, natočila nový videoklip k vlastní písni Něco jsi slíbil, který představí fanouškům už za pár dní, účinkuje v muzikálech Kat Mydlář a Quasimodo a právě získala titulní roli Aidy v připravovaném muzikálu Hudebního divadla Karlín.
"Na Aidu se neskutečně těším, hlavně na spolupráci celého týmu, na nové lidi, nové zázemí a hlavně na to, že budu moci stát na jevišti vedle Lucie Bílé, která podle mě patří mezi naše top zpěvačky. Bude to pro mě čest," těší se na nové zkušenosti Kamila Nývltová.
Zpěvačka přiznává, že konkurz do muzikálu Aida byl pro ni jedním z nejtěžších. "Musela jsem projít všemi koly včetně tanečních. To pro mě nebylo vůbec jednoduché. V muzikálech, ve kterých jsem dosud účinkovala, zpěváci tančili minimálně, všechno oddřeli profesionální tanečníci, teď jsem musela dokázat, že nejsem úplné poleno a že se také umím hýbat. Přihlásilo se více než 400 lidí, nevěřila jsem, že uspěji, ale stalo se a mám z toho opravdu obrovskou radost," svěřila se Kamila.

"Nebude to jednoduchá role, má velice těžké party, budu zpívat vždy naživo s živým orchestrem, to pro mě bude v muzikálu novinka. Orchestr povede Martin Kumžák, na něj se těším, už jsem s ním spolupracovala v soutěži X-factor. Muzikál Aida pro mě je srdeční záležitost, nejedná se úplně o klasický muzikál, ale nese se jím nádherná černošská muzika, která je mému srdci hodně blízká," uzavírá Kamila Nývltová, která si na léto už raději ani neplánuje dovolenou.
Většinu léta totiž stráví zavřená ve zkušebně v karlínském divadle, kde bude potit krev. Nelituje, těší se. "Jsem fakt moc šťastná, protože konkurence byla opravdu veliká a čekání na výsledky bylo snad nejdelší na světě! Ale dopadlo to a já se moc těším, až od října budu stát na prknech Hudebního divadla Karlín a zahraju si Aidu," jásá Nývltová.

Hamlet

28. května 2012 v 8:10 | poppy2911 |  Ankety - videa
Nějak jsem se vás zapomněla zeptat, kterého Hamleta byste si vybrali. Pro mě je to teda velice těžké rozhodování. Myslím, že tuto roli oba interpreti zvládli velice dobře. Tak co?? Ondra nebo Vašek??Libuška Vojtková má konečně pořádného frajera. Pořídí jí dům v luxusní čtvrti

27. května 2012 v 10:20 | super.cz
Vypadá to, že Libuška Vojtková je po dvou nevydařených manželstvích se zpěváky Danielem
Hůlkou a Pepou Vojtkem konečně šťastná.
Už přes rok chodí s podnikatelem Ivanem Blayerem a konečně se chystají společně, i s jejím synem Matyášem, bydlet. "V létě bychom se měli stěhovat. Když to dobře dopadne, usídlíme se v domečku na Praze 6, nedaleko obory Hvězda," svěřila se. Třetí svatbu ale zatím neplánuje. "Nejdřív musíme zkusit, jak spolu budeme umět žít. Zatím jsme bydleli každý zvlášť a jen jsme se navštěvovali," vysvětlila Libuška. Tanečnice se přestala bránit i myšlence na to, že by měla další dítě. "Matyáš by si také přál sourozence, který by byl u nás doma. I když na dalšího brášku nebo sestru, které bude mít jeho tatínek s novou manželkou, se samozřejmě těší," uzavřela Libuška.

Obsazení muzikálu "Pomáda" v Divadle Kalich

27. května 2012 v 8:28
Danny - Jan Kříž, Roman Tomeš, Přemysl Pálek

Sandy - Nela Pocisková, Kateřina Steinerová, Veronika Gidová

Kenickie - Tomáš Savka, Petr Novotný

Rizzo - Michaela Doubravová, Markéta Procházková

Doody - Tomáš Löbl, David Gránský

Frenchy - Nina Horáková, Marie Blahynková

Roger - Juraj Bernáth, Michal Pleskot

Marty - Veronika Veselá, Veronika Bošjaková

Sonny - Petr Šudoma, Peter Veslár

Jane - Ivana Korolová, Kateřina Herčíková

Eugene - Martin Bačkovský, Jan Tenkrát

Patty - Kateřina Šildová, Charlotte Doubravová

V. Fontaine / J. Casino - Zbyněk Fric, Jan Kříž

To tu ještě nebylo: Mrkněte, jak se Monika Absolonová prohání po trávníku a hlavičkuje

24. května 2012 v 14:45 | super.cz
Zpěvačka Monika Absolonová se první květnový den zúčastnila přátelského fotbalového utkání mezi týmy České republiky a Polska. A do zápasu se pustila se vší vervou. Ujala se výkopu, na hřišti předváděla parádní práci nohou a dokonce "hlavičkovala".


Monika se samozřejmě i dál drží svého řemesla, takže její fanoušci nemusejí mít strach, že by ze zpěvu přesedlala na fotbal. To se pouze jako členka fotbalového týmu Amfory účastnila přátelského utkání, jež bylo předkrmem před opravdovým zápasem, ke kterému v rámci Mistrovství Evropy 2012 nastoupí reprezentace obou zemí.


Kromě Absolonové se po trávníku v polské Cieszyně za Amforu prohánělo mnoho dalších známých tváří, například Petr Novotný, Jožka Černý, Sagvan Tofi, Horst Siegl nebo nově přijatý člen Jakub Kohák, který jako zápisné přinesl lahve sektu a od prezidenta klubu Petra Salavy dostal parádní dárek - nejnovější model kopaček, se kterými hraje i Messi.


Kromě skvělého výkonu, kdy Amfora po bezbrankovém poločase remizovala s mladým soupeřem 3:3, přispěli hráči i na dobrou věc. Vybrali mezi sebou finanční částku ve výši 5.000 Kč, kterou věnují nevidomé sochařce Petře Zelenkové, aby jí pomohli k realizaci první výstavy jejích výtvorů.


Kamčino překvápko je tu

22. května 2012 v 14:33 | poppy2911
Kamča už prozradila své slibované překvapení: Chtěla bych se s Vámi podělit o radostnou zprávu:) Získala jsem hlavní roli Aidy, v muzikálu "AIDA" Budu se na Vás všechny moc těšit od října v Hudebním divadle Karlín :))))

A jaké je celkové obsazení a tvůrčí tým??

Aida: Dasha / Kamila Nývltová
Amneris: Lucie Bílá
Radames: Václav Noid Bárta / Marián Vojtko
Zoser: Jiří Korn / Lukáš Kumpricht
Mereb: Jan Urban
Nehebka: Kateřina Nováková / Veronika Vyoralová
Faraon: Oldřich Král

Režie: Gabriel Barre
Hudební nastudování: Martin Kumžák
Český překlad a texty písní: Adam Novák
Choreografie: Ivanka Hannichová
Scénografie a kostýmy: Michaela Hořejší
Light - design: Jozef Celder
Sound - design: Petr Ackermann

Můj diplom

20. května 2012 v 19:00
Dostala jsem diplom za 3. místo v soutěži o muzikálu Angelika od Verushky (kcm.blog.cz). Moc děkuji Usmívající se