Derniéra Kleopatry

3. března 2012 v 19:05
V neděli 26. února 2012, se konala pro fanoušky "Kleopatry" poněkud smutnější událost, a to její derniéra (i když, mnoho z nich ve skutečnou derniéru nevěřili a nevěří). Hlavní roli ztvárnily opět společně Kamila Nývltová a Gabriela Gunčíková, tentokrát však ne striktně na poloviny, ale překvapily diváky výměnou i během představení. Ale stejně jako ve výročním představení - značnou část první půle odehrála Nývltová a druhé zase Gunčíková. V jedné scéně jsme pak mohli vidět Kleopatry obě, o tom ale kousek níže.
Nebyla by to derniéra v Divadle Broadway, kdyby se diváci nedočkali nějakých legrácek ze strany účinkujících. Vše začalo slavným vykutálením Kleopatry z koberce, tentokrát se však v modrých průsvitných šatech vykutálel tanečník Mário Čermák, který má do ladných křivek Kleopatry skutečně daleko. Další smích diváků na sebe nenechal dlouho čekat, nejvýraznější byla první scéna senátorů - Marcus Antonius Marian Vojtko se vzhlédl v laku na vlasy, který zakomponoval také do textu ("...nezdvihnou nalakované hlavy..."), Jiří Marek si tentokrát střihl disco senátora (taneční kreace byly dokonce nápaditější než originální choreografie) a Vašek Procházka senátorského sešitu zvolil modernější notebook. Těhotná Kleopatra Kamila Nývltová dostala od Libušky Vojtkové místo vody lahodně vypadající pivko a novopečený hrdý otec Caesar Martin Pošta poté neopatrně upustil dítě z lávky (a následně ještě při příjezdu do Říma). Caesar po své vraždě dostal od Antonia provizorní kapačku i masáž srdce, což ho překvapivě na několik vteřin probralo. Na několika místech se o vtipné situace zasadil také Alan Bastien a také Isis Linda Finková nezůstala stranou a na jeden svůj výstup si v náručí přinesla dvě krásná štěňátka.
Druhá půlka již byla na vtípky střídmější. Fulive Sylva Schneiderová tentokrát sbírala ze šňůry rudé dámské spodní prádlo a spinavé vojenské trenýrky. Podprsenka se Antoniovi Marošovi velice zalíbila a začal si ji zkoušet. Ideální manželství! Antoniovi se pak také poštěstilo v milostné scéně s Kleopatrou Gábinou Gunčíkovou, která odhodila paruku a odhalila své sexy dlouhé vlasy. Nakonec se slovy: "Já jsem vždycky nahoře," skončila na bezbranném Antoniovi. Bez paruky pak hrála Gunčíková až do konce představení. Pánové se mohli kochat dámskou krásou ve scéně "Roztoužená", kde po sobě toužily obě Kleopatry. Naopak dámy si mohly přijít na své u "Dámy vládnou", kde senátoři Daniel Bič a Mário Čermák byli pouze ve spodním tělovém prádle. Dušan Kollár pobavil uvedením Marca Antonia na scénu jako: "Maroš". Octavian Bohouš Josef přišel v bitvě u Actia o ruku a Marian Vojtko poté při "Síle vůle Bohů" ošahával padlé spolubojovnice.
Po tomto uvolněném představení, které alespoň v některých scénách pobavilo všechny přítomné diváky (někdy se bavili jen fanoušci, kteří "Kleopatru" a účinkující dobře znali), následovala bouřlivá děkovačka, opět zakončená společným duetem Kleopater. Tím (prozatím) skončil příběh slavného muzikálu o slavné egyptské vládkyni. Monice Absolonové nastartoval hvězdnou kariéru, Kamile Nývltové otevřel dveře do světa muzikálů a Gabriele Gunčíkové dal novou (byť krátkou, ale náročnou) životní zkušenost. Můžeme se tedy jen dohadovat, kdo a kdy bude další, komu "Kleopatra" změní život...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama