Leden 2012

"Kleopatra" se loučí, s Gabrielou Gunčíkovou coby královnou

16. ledna 2012 v 19:04
Jistě už jste netrpěliví, jak ve svém velkém divadelním debutu obstála stříbrná finalistka Československé Superstar Gabriela Gunčíková. Ačkoli, jak jsme mohli vidět na fotografiích va televizních reportážích, neprošla standardním zkušebním procesem (pro naprostého nováčka na divadelních prknech se jedná o značný handicap), poprala se s příležitostí se ctí, její výkon je sympatický a rozhodně získává na jistotě.
Naopak malou výhodu měla Gabriela jistě v tom, že je "Kleopatra" coby "popová opera", přiznejme si, zejména u hlavních postav velice jednoduše režijně naaranžovaná, čili je herecky relativně vhodná i pro naprostého začátečníka, může si třeba pomáhat jednotlivými gesty. U Gabrielina výkonu tudíž není příliš rozlišen Kleopatřin kariérní vzestup,je spíše celou dobu sebevědomou dívkou. Příliš jí asi nepomáhá ani kalup libreta, které musí dovysvětlovat postavy bohů. Primární je zde tedy zpěv. Je zde sice ještě nejistota v samém úvodu - árie "Chci královnou se stát", ale ta může v průběhu repríz snadno vymizet. Naopak velmi suverénní je přednes asi nejsilnější písně muzikálu "Velké písně o Nilu". Dá se předpokládat, že její ztvárnění nebude mít mnoho odpůrců, zároveň se ale do hlav jistě vkrádá myšlenka, že v případě příznivějších podmínek na mohla z producenstského hlediska hlavní star dosáhnout ještě větší zářivosti. Potlesk ale byl bouřlivý a doufejme, že novou slibnou představitelku povzbudí k dalšímu zdokonalování, byť zhruba dvě desítky repríz na druhou stranu nejsou příliš velkým manévrovacím prostorem.

"Tři mušketýři" se vrací do divadla Broadway, nahradí "Kata Mydláře"

6. ledna 2012 v 18:35
Ve své době značně populární muzikál Michala Davida "Tři mušketýři" se vrací zpět do divadla Broadway, kde měl světovou premiéru v roce 2004. Poté se v obnovené upravené verzi několikrát uváděl v sousedním divadle Hybernia a mohli ho vidět diváci i v jihokorejském Soulu. Produkce v minulých dnech ohlásila zrušení všech termínů "Kata Mydláře" od 24.5.2012 až do konce sezóny a právě v tomto období se na limitovaný počet představení vrací "Tři mušketýři", vstupenky jsou již v prodeji. Bližší informace zatím nejsou k dispozici, obsazení produkce dosud neupřesnila...